Parlamentnílisty.cz: Miloš Zeman v reakci na to, že Evropský soudní dvůr ve středu odmítl žalobu Maďarska a Slovenska proti kvótám EU na imigranty, řekl: "EU nás pod vyhrůžkou sebrání dotaci bude nutit, abychom přijali několik tisíc muslimských imigrantů... Nesmíme se hrbit, neměli bychom si nechat vyhrožovat. Kdyby bylo nejhůř, je vždycky lepší vzdát se evropských dotaci, než sem pustit imigranty." Co si o tom myslíte?
Zdeněk Ondráček, vedoucí kandidát KSČM pro volby do PS PČR v Královéhradeckém kraji: Můj postoj k migrantům, jejich nelegálnímu příjezdu do Evropy a snahám EU o jejich přerozdělování je veřejně znám. Evropská unie nefunguje a čím dál častěji se ukazuje, že je to jen neskutečně drahý byrokratický moloch. Rozhodnutí Evropského soudního dvora, kterým došlo k odmítnutí žaloby Maďarska a Slovenska proti kvótám na přerozdělování migrantů je dalším důkazem toho, že mít právo na vlastní rozhodování o osudu své země se v EU netoleruje nebo dokonce zakazuje. S vyjádřením pana prezidenta Zemana souhlasím. Nesmíme se nechat vydírat, a to i za cenu toho, že z EU vystoupíme.
Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM: Panstvo, poroučející nám z Bruselu, dalo další direkt na solar i svým snaživým "eurohujerům" nad Vltavou. To, co naštěstí neváhá vyslovit nahlas i hlava státu, je ovšem potřeba dovést do logických důsledků. Pokud by nám snad opravdu upřeli i ty drobečky, zvané "eurodotace" - drobečky proto, že jsou jen krajně rachitickým zlomkem peněz, plynoucích od nás opačným směrem - vyvstává ještě ostřeji i otázka důvodů, proč se bruselským panákům a těm, kdo jim vedou ruku, ještě podřizovat i v čemkoli jiném. Čím dřív se najde odvaha přestat kolem ní cupitat po špičkách, tím víc lze škody, jejichž konto je hrozivé už dnes, minimalizovat aspoň do budoucna. Chce to veřejnou debatu napříč politickým spektrem i celou veřejností, ochotnou myslet vlastní hlavou. Debatu na základě úplné mozaiky reálných faktů, a ne přes cedník jejich cenzury. Zvedne-li tu rukavici Miloš Zeman, všichni jeho konkurenti mohou zavřít krám už teď.